Školski sportski klub Lipa

Školsko sportsko društvo Lipa djeluje od školske godine 1998/1999. u kojem je najviše zastupljena atletika, stolni tenis, nogomet i badminton, a kontinuirano se provodila i škola plivanja za neplivače, koja traži potpuni angažman pratećih učitelja u bazenu zbog potrebe individualnog pristupa i poučavanja.

Kroz period od osnutka kluba pa do danas ( 15 godina) učenici naše škole su u sportskim natjecanjima na državnim razinama, državnim prvenstvima osvojili 30 zlatnih, 23 srebrne i 18 brončanih medalja. Učenici naše škole su takodjer vrlo uspješni natjecatelji u malom nogometu, osvajali su priznanja na turnirskim natjecanjima jer na žalost, natjecanje na državnom nivou ne postoji za učenike s teškoćama u razvoju.
Takodjer sudjelujemo na raznim sportskim manifestacijama kao što su "Veseli svibanjski susreti", "Plivaj i uživaj" i sl. gdje je najvažnije sudjelovati, osjetiti sportski duh i žar natjecanja, a rezultati nisu toliko bitni. Nastojimo da se svako dijete, (a posebno dijete s višestrukim teškoćama u razvoju) razvija ne samo u svojim umnim, čuvstvenim i društvenim dimenzijama nego i u psihofizičkim, čemu najviše proidonosi bavljenje raznim sportskim aktivnostima.

Trudimo se da igra i sport postanu i ostanu sastavni dio života učenika naše škole. Sport predstavlja opće ljudsko dobro. On je jedan od najizrazitijih oblika čovjekove kreativnosti, što je posebno važno za djecu i mlade.
Za njih su igra i sport jedan od važnih izraza života.

Veliki je utjecaj tjelesnog vježbanja na očuvanje i unapređivanje zdravlja djeteta te na skladan razvoj svih njegovih antropoloških značajki. Bilo koji sport, bilo koja tjelesna aktivnost aktivira kompletni lokomotorni sustav presudan za transformaciju energije koja je prijeko potrebna za aktivnost svih stanica u organizmu, te se sport i tjelesna aktivnost mogu tretirati kao odrednica za skladan razvoj svih djetetovih osobina. Voditeljica: Vesna Omerović, prof.

Škola plivanja

Zbog izvanrednog značenja plivanja sa zdravstvenog, pedagoškog i socijalnog gledišta, škola je osigurala potrebne uvjete da svi učenici tijekom školovanja nauče plivati. Plivanje se ne tretira samo kao vještina, već kao vrlo koristan sadržaj koji ulazi u fond općeg obrazovanja i kulture učenika. Ta zadaća nije vezana za pojedine razrede niti za redovan sat tjelesne i zdravstvene kulture, već se provodi kao izvannastavna aktivnost tijekom nastavne godine.

Sportski dan
Športske aktivnosti