Klub mladih tehničara

Klub mladih tehničara" OŠ Nad lipom“ djeluje u cilju poticaja, stjecanja i razvoja sklonosti , interesa, znanja, vještina i posebnih učeničkih sposobnosti za stručno, znanstveno i tehničko stvaralaštvo, te organizirano i korisno provođenje slobodnog vremena. Rad Kluba doprinosi i uključivanju učenika u širu društvenu zajednicu. Tako se Klub prijavljuje na javne natječaje Gradskog ureda za odgoj i obrazovanje koje prepoznaje rad Kluba i pruža nam potporu. Svake godine, redovito, sudjeluje na Smotri tehničkog stvaralaštva Memorijal "Damir Šiško" na kojoj učenici uspješno prezentiraju svoje radove i postižu izniman uspjeh i zapažene rezultate.
Dugogodišnju i uspješnu suradnju Klub ostvaruje sa Hrvatskom zajednicom tehničke kulture u čijim prostorijama se kontinuirano tijekom cijele godine održavaju kreativne radionice pod stručnim vodstvom, što predstavlja veliko veselje za članove Kluba. Suradnju Klub ostvaruje i sa Savezom pedagoga tehničke kulture, Društvom pedagoga tehničke kulture , koji nam također pružaju podršku u radu. Kroz sudjelovanje u radu Kluba razvijamo ekološku svijest i aktivno djelovanje učenika ali i učitelja u školi. Učenici tijekom rada usvajaju načela timskog rada i odgovornosti, uče poboljšati komunikativnost u timskom radu. Rad u Klubu doprinosi u osnaživanju samostalnosti i samopouzdanja kod svih sudionika, poticanju kreativnosti i razvijanju talenta, razvijanju praktičkih vještina, pravovremenom i kvalitetnom pripremanju učenika za svakodnevni život, prezentaciji i izboru profesionalne orijentacije učenika.

• "Žic-bic", "Vesele kućice za ptice osvojeno 3. mjesto i brončane MEDALJE (2016.)
  • "Matematičke mozgalice" osvojeno 2. mjesto i srebrna medalja,
  • "Retro look", "Ne ljuti se keljiću"osvojeno1. mjesto i zlatna medalja u svim kategorijama,
  • "Tetra Wooli", "Kasice prasice", "Drvene klepetaljke" osvojeno 3. mjesto i brončane medalje (2015.),
  • "Drvene slagalice" osvojeno 2.mjesto i srebrna medalja,