KINEZITERAPIJA

Program kineziterapije obuhvaća učenike kod kojih su prisutne poteškoće u morfološkom i funkcionalnom statusu, a odnose se na skoliozu i skoliotično držanje, hemiparesis i tetraparesis spastica, lordoze, kifoze te deformacije stopala i nogu. Vježbe se provode individualno i grupno.
Individualne vježbe imaju daleko veći efekt. Vježbe su strogo individualizirane, razrađene prema oboljenju i prilagođene potrebama učenika. Grupne vježbe imaju veći efekt na psihološki status, uzajamno su komparativne, a mogu biti i takmičarskog tipa. Kineziterapija, kao nespecifična funkcionalna terapija, ima zadatak da u sklopu programa rehabilitacije, koristeći se pokretom kao osnovnim sredstvom liječenja, utiče na prevenciju i terapiju deformiteta lokomotornog aparata, kao i na uklanjanje posljedica različitih oboljenja ne samo iz područja ortopedije nego iz ostalih područja.
Osnovno sredstvo kineziterapije je vježba koja se sastoji iz niza elementarnih pokreta. Primjenom pokreta kao jednog od najvažnijih sredstava u kineziterapiji moguće je uspješno djelovati na otklanjanju narušenih tjelesnih stanja, korekciji i prevenciji mogućih komplikacija koje se javljaju na bazi inaktiviteta. Razumnim i doziranim pokretima tijela oporavljaju se oštećene funkcije ne samo lokomotornog aparata nego i drugih sistema.
Realizacija zadataka kineziterapije provodi se kroz gimnastičke i korektivne vježbe, prirodne oblike kretanja, sportske igre, elemente raznih sportskih disciplina i elementarne igre.

Školska godina 2016./2017

Kineziterapija

Školske godine 2016./2017. kineziterapijom je bilo obuhvaćeno ukupno 25 učenika. Tijekom nastavne godine realizirano je ukupno 420 sati kineziterapije koju su provodila dva kineziterapeuta. Kineziterapiju provodi Martina Fudurić, mag.

Školska godina 2015./2016

Kineziterapija

Školske godine 2015./2016. kineziterapijom je u prvom plogodištu bilo obuhvaćeno ukupno 11 učenika, a u drugom polugodištu 14. U prvom polugodištu je u okviru 3 sata tjedno ukupno realizirano 50 sati kineziterapije, a zapošljavanjem drugog učitelja tjelesne i zdravstvene kulture na temelju odobrenja Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta u drugom polugodšitu realizirano je još 156 sati, odnosno ukupno 206 sati tijekom nastavne godine.
Kineziterapiju provode: Vesna Omerović, prof i Martina Fudurić, mag.

Školska godina 2014./2015

Školske godine 2014./2015. kineziterapijom je bilo obuhvaćeno ukupno 7 učenika. U okviru 2 sata tjedno ukupno je realizirano 70 sati kineziterapije što u cijelosti ne zadovoljava potrebe učenika kojima je potrebna češća kineziterapija. Kineziterapiju provodi Vesna Omerović, prof.

Školska godina 2013./2014

Školske godine 2013./2014. kineziterapijom je bilo obuhvaćeno ukupno 19 učenika. U okviru 6 sati tjedno ukupno je realizirano 216 sati kineziterapije što u cijelosti ne zadovoljava potrebe učenika kojima je potrebna češća kineziterapija. Kineziterapiju provodi Vesna Omerović, prof.

Školska godina 2012./2013

Školske godine 2012./2013. kineziterapijom je bilo obuhvaćeno ukupno 19 učenika. U okviru 8 sati tjedno ukupno je realizirano 280 sati kineziterapije što u cijelosti ne zadovoljava potrebe učenika kojima je potrebna češća kineziterapija. Kineziterapiju provodi Vesna Omerović, prof.