EKO- aktivnosti u našoj školi

Ubaci čep za skupi lijek!

Učenici i roditelji naše škole i dalje u školi vrijedno prikupljaju plastične čepove i poklopce od vode, sokova, mlijeka, jogurta, sireva, deterdženata, omekšivača, ulja i slično. Od ožujka 2022.g. odvozimo ih u reciklažno dvorište u Zagorskoj ulici, te se tako pridružujemo humanitarnoj akciji „Ubaci čep za skupi lijek!“.
Zahvaljujemo svima i molimo vas da nam i dalje pomažete da zajedno podržimo ovu vrijednu akciju!

Eko-aktivnosti

U našoj se školi kontinuirano provode najrazličitije eko- aktivnost. Njihovi su nositelji svi vrijedni učenici, roditelji i djelatnici naše škole.
Eko-aktivnosti se dijelom planiraju na početku svake školske godine, kroz teme o vodi, zbrinjavanju otpada, brigu o energiji, bioraznolikosti i zdravoj prehrani , koje se realiziraju unutar školskog programa i dio su sadržaja pojedinih odgojno- obrazovnih područja.
No, naša briga o okolišu ne ostaje samo u učionicama... Nastojimo što više i ljepše urediti i našu školu i okoliš škole zelenilom, razvrstavati otpad unutar i izvan škole, koristan otpad ponovno upotrijebiti i dati mu novo, ljepše “lice”.
Posebno smo ponosni što već dulji niz godina vrijedno prikupljamo plastične čepove s pet-ambalaže te ih doniramo Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske, J. J. Strossmayera 9, iz Čakovca, koji prikupljena sredstva od prodaje čepova koriste ze nabavku lijekova i druge opreme za oboljele.