Europski tjedan mobilnosti 2014

„Naše ulice, naš izbor”, moto Europskog tjedna mobilnosti 2014. bio je kao stvoren za početak školske godine. Taman da se u pozitivnom ozračju i sveopćoj užurbanosti ponovi i uvježba nastavno gradivo o prometu, prijevozu, štednji energije i učvrste pozitivne emocije o važnosti doprinosa svakoga od nas u zaštiti ovog jedinog trećeg kamenčića od Sunca.

Dan zaštite ozonskog omotača, prvi dan EMW obilježen je nastavnim jedinicama i radionice na temu onečišćenja zraka i njegovom utjecaju na zdravlje ljudi i prirode. Osmišljena je i provedena integracijska likovna radionica na temu Cipelcugom kroz Črnomerec na kojoj su nam se pridružile skupine učenika i učenica iz OŠ P. Miškine i Škole za primalje Zagreb. Radionica je ponovljena na završnoj aktivnosti Ulice građanima u Čanićevoj ulici gdje se predstavila i školska zadruga Lipa učeničkim radovima.

Organizirane su sportske igre bicikliranja i rolanja koje su bile i uvod za snimanje naše milenijske fotografije, Bicikla i mi. Pod vodstvom članova Kluba mladih tehničara, izrađivane su slagalice kako bi najmlađi učenici imali zanimljiv materijal za igru i učenje.
Pregršt pozitivnih poruka o prirodi i zdravlju učenici su pretočili u letak (PDF) namijenjen kampanji za poštedu grada od automobila. Letak je podijeljen roditeljima a postavljen je i u prostore čekaonica u Domu zdravlja u Ulici baruna Trenka.

Kakvo bi to bilo promišljanje o kvalitetnom zraku u gradu a da zaboravimo njegov dobri duh, Medvednicu. Nastavljajući dobru tradiciju i ove godine smo marljivo očistili našu trasu a za nagradu su nas edukatori počastili razgledom rudnika Zrinski.
Za one manje izdržljive organizirano je hodanje uz tok potoka Črnomerca.

Poveznica svih aktivnosti je razvijanje navika zdravog kretanja gradom i smanjenje onečišćenja zraka. Vožnja biciklom zavređuje promociju stoga smo snimili dvominutni video koji promovira vožnju biciklom. Biciklirajte s nama!

Europski tjedan mobilnosti 2015

Ovogodišnji Europski tjedan mobilnosti koji je proveden pod motom Odaberi. Promijeni .Kombiniraj. obilježili smo različitim aktivnostima. U svim razrednim odjelima obrađivane su teme o kvaliteti zraka u gradu i njegovom poboljšanju - 1, 2, 3....UDAHNIMO SVI", I ove godine skupina učenika sudjelovala je u aktivnosti "I opet udahni duboko"- išćenju Medvednice.
Širenje svijesti o održivoj mobilnosti poticano je kroz kreativne i senzomotoričke aktivnosti. Učenici su upoznali razvoj i ulogu bicikla kroz vrijeme te ih na kreativnim radionicama oblikovali od recikliranog materijala, hodali do šume Jelenovac, sudjelovali na malom tečaju prve pomoći. Nismo zaboravili ni na školsko kombi vozilo koje je toga dana bilo izvan uporabe a Đulijana, Mateo i Lucijan takmičili su se s vršnjacima na biciklističkoj utrci povodom "Dana bez vozila". Pokrenuli smo inicijativu za postavljanje držača za bicikle u školskom dvorištu.

Europski tjedan mobilnosti 2016

Europski tjedan mobilnosti 2016. godine održavao se od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti. Ovogodišnji moto bio je: "Pametna mobilnost. Snažna ekonomija".
Počevši od 16. rujna, Dana zaštite ozonskog omotača tijekom kojega smo analizirali kvalitetu zraka u Zagrebu a time i kvalitetu našega života, usredotočili smo se na najprihvatljivije kretanje gradom, vožnju biciklom. Moto bicikla prisutan je u svim aktivnostima a bile su brojne: pješačenje, oslikavanje školskog priručnog parkirališta, imali smo na raspolaganju razrednog gosta po pozivu s temom Priče i pjesme s bicikla -moje vožnje biciklom do škole, Klub mladih tehničara je oblikovao bicikl od žice. Fotkali smo bicikle na Ilici, biciklirali i veselili se u školskom dvorištu, proveli likovnu radionicu na temu bicikla.
Zanimljiv je bio poziv vozačima. Svi vozači koji dolaze automobilom na posao, a koji postanu pješaci te korištenje javnog prijevoza 22. 9. na Europski dan bez automobila dokažu prijevoznom kartom idu s ravnateljicom na sladoled!

Europski tjedan mobilnosti 2017

Europski tjedan mobilnosti 2017. godine održavao se od 16. do 22. rujna i promovirao temom "Čista, zajednička i inteligentna mobilnost", a poticao je na uključivanje u akciju "Dijeljenje te vodi dalje", kojom se promiče zajednička mobilnost koja može imati pozitivan utjecaj na gradove i naselja, jer svaki automobil koji se koristi za zajedničku vožnju pomaže u smanjivanju ukupnog broja osobnih automobila na cesti. Dijeljenjem se utječe i na lakše prometovanje različitih prijevoznih sredstava – automobila, bicikala, javnog prometa. Obilježili smo Dan ozonskog omotača, 16. Rujna, i podsjetili se na važnost čistog zraka u našem gradu, a time i na zdraviji i kvalitetniji život. Kroz cijeli tjedan smo organizirali različite aktivnosti u kojima smo poticali na pješačenje, vožnju biciklom, koturanje, uporabu javnog prometa. Organizirali smo dan rolanja i bicikliranja, dan kretanja okolnim ulicama i parkovima. Kroz glazbenu radionicu "Glazbom za čišću planetu Zemlju" učenici su pjevali i svirali prigodne pjesme. Učenici su u likovnoj radionici "Bicikli od otpadnog materijala" mogli naučiti izraditi bicikle od različitog korisnog otpada i kreativno se izraziti. U maloj pričaonici "Biciklom u zelenu priču" slušali su zanimljivu i poučnu priču, razgovarali o važnosti uporabe bicikla u svakodnevnom kretanju i kreativno se izrazili.