eTwinning Projekti

eTwininnnig projekt U svijetu likovnih umjetnika /Art in my heart

voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.

Projektom U svijetu likovnih umjetnika učenici će kroz pet radionica upoznati svjetski poznate umjetnike, njihov život, rad i djela, od kojih je jedan iz Hrvatske ili domovine partnera. Potaknuti njihovim stvaralaštvom, učenici će i sami stvarati djela po uzoru na njih, u skladu sa svojim znanjima i vještinama iz područja likovne umjetnosti. Ujedno će steći nova znanja i spoznaje, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetništvo i inicijativnost u skladu s kurikulumom likovne kulture i međupredmetnih tema. Na taj način razvijat će se njihova kreativnost i kritičko promišljanje. Radovi učenika, uz suglasnost roditelja, izložit će se u prostorima škole, knjižnicama i galerijama, objaviti na FB grupi projekta  i eTwinning platformi. Autorice projekta: Sandra Vuk i Nevenka Dimač.

Šk. god 2021/22.
eTwinning projekt: U svijetu likovnih umjetnika 4/Art in my heart 4

Projekt U svijetu likovnih umjetnika međunarodni je eTwininning projekt. Sudjelujući u ovom projektu učenici će upoznati život i rad umjetnika: Henri Matissa, Gustav Klimta, Romero Brittoa, Paul Kleea, Pablo Picassa, Nevenke Arbanas i Tisje Kljaković te istražiti, odabrati i interpretirati njihova djela na likovno- kreativan način.

Šk. god 2020/21.
eTwinning projekt: U svijetu likovnih umjetnika 3/Art in my heart 3

Oznaka kvalitete

Ove godine po prvi put smo sudjelovali u projektu U svijetu likovnih umjetnika III koji ima za cilj upoznati učenike sa životom i radom pet svjetski poznatih umjetnika, 4 strana i jednog našeg te se likovno izražavati po uzoru na njih.
Naš odabir bili su umjetnici: Vasilije Kandinsky, Frida Kahlo, Vincent Van Gogh, Piet Mondrian i Ivan Rabuzin. Likovni radovi prezentiran su na školskom panou tijekom godine, FB stranici- U svijetu likovnih umjetnika III, Twinspaceu i na završnoj izložbi Slikamo, stvaramo i uživamo Nad lipom u prostorima Područnog ureda Gradske uprave Črnomerec, Trg Francuske Republike 15 od 11.6. – 11.9 2021. Projekt je u potpunosti realiziran, a učenici i voditeljica projekta nagrađeni su oznakom kvalitete za projekt.
Video prezentacija

18. smotra učeničkih zadruga grada Zagreba

Oznake kvalitete

Smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba događaj je koji se odvija svake godine. Zadrugari predstavljaju svoje proizvode, načine izrade proizvoda i aktivnosti svojih učenika. Zbog novonastale okolnosti, ovogodišnja XVIII. smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba odvijala se na TwinSpaceu,na platformi eTwinning u obliku međunarodnog projekta. Učenička zadruga Lipa, ove godine sudjelovala je na smotri s prikazom izrade zagrebačkog suvenira- Šestinskog kišobrana za što su učenici i voditeljica, nagrađeni oznakom kvalitete. Škola i voditeljica projekta nagrađeni su i Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost rada u eTwinning projektu „18. smotra učeničkih zadruga grada Zagreba“, što znači da je rad učenika, voditelja i škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.

eTwinning projekt: 100. dan u školi 2022.

voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.

Uvođenjem igre u nastavni proces želimo stvoriti dinamičnu i zanimljivu nastavu koja potiče interes učenika i razvoj vještina 21. stoljeća. Cilj je potaknuti učenike na samostalno istraživanje, razmišljanje, rješavanje problema i naučiti ih kako učiti. Kroz igru učenici će razvijati kreativnost i ostvariti svije osobne potencijale te motiviranije ostvariti planirane ishode. Prezentiranjem svojih igara ostalim učenicima škola partnera na eTwinning platformi učenici će razvijati komunikacijske i digitalne kompetencije i suradnju.

eTwinning projekt: Igrom do znanja i zabave 2

voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.

Sudjelujući u ovom projektu, učenici će razvijati vještine prezentacije i javnog nastupa, kulturnog ponašanja, dramsko recitatorske, glazbene i plesne vještine. Zajednički cilj je obilježavanja 100. dana u školi.

eTwinning projekt: Proslava moga grada (proslava rođendana grada)

voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.

S ovim projektom, učenike će se potaknuti da bolje upoznaju svoj grad, kulturnu baštinu, tradiciju te izgled grada i okolice. Želja nam je da učenici osjete sigurnost u svom okruženju, da grade svoj identitet i pripadnost gradu, ali i da razvijaju odgovornost prema kulturnom i prirodnom nasljeđu koji će se prenositi u svom razredu, obitelji, okruženju i šire. Učenici će istraživati i otkrivati važne trenutke, osobe i znamenitosti iz prošlosti. Na kraju projekta zadatak je napraviti film s dobivenim materijalima i predstaviti ljepote svog grada.